foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Technikum Leśne
Liceum Ogólnokształcące o nachyleniu wojskowym

Aktualnie online

Odwiedza nas 2 gości oraz 0 użytkowników.

Złota tarcza

Złota tarcza

ZAMÓWIENIA PUBLICZNE

Wolontariat

Po raz kolejny pokazaliśmy, że chcemy i potrafimy mądrze pomagać. 29 stycznia
członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu przeprowadzili akcję charytatywną, która
polegała na sprzedaży przygotowanych przez siebie gofrów. Dzięki temu, że gofry cieszyły się dużą popularnością wśród uczniów i pracowników szkoły udało się zebrać 250 złotych.
Pieniądze zostały wpłacone na konto Fundacji Sie Pomaga i zostaną przekazane na
leczenie chłopca z Namysłowa, który cierpi na rdzeniowy zanik mięśni.

Hoł hoł hoł moje drogie dzieci! Śniegu nie ma, a Mikołaj jest. Musi być!

Okazuje się, że w naszej szkole jest baaaaardzo dużo grzecznych dzieci [tych młodszych i tych tylko troszkę starszych]. Z tego powodu św. Mikołaja obowiązkowo musiał zaparkować swoje sanie pod adresem ul. Zamkowa 1. Wiadomo, że jak zawsze Mikołaj ma bardzo dużo pracy w tym okresie, więc z pomocą przyszedł Samorząd Uczniowski, który w Jego imieniu obdarował każdego (małego i dużego) słodkim prezentem [dosłownie!].

Dziękujemy Radzie Rodziców za wsparcie.

07

kliknij zdjęcie - galeria

Konkurs przeprowadzono wg „Regulaminu Konkursów Ogólnopolskich i Regionalnych” wydanego przez Klub Sygnalistów Myśliwskich PZŁ.

Przesłuchania konkursowe przeprowadzono w kategorii solistów w klasach C, B, A oraz w kategorii zespołów w klasach  B, A, G i kategorii muzyka myśliwska w klasach MB, MEs. Trębacze soliści z opolskiego po uzyskaniu odpowiedniej ilości punktów, są zakwalifikowani do konkursu ogólnopolskiego w 2020 roku.

SOLIŚCI:

W kl. C udział wzięło 13 solistów. 

W klasie B – 12 solistów. Najlepsi okazali się:

1 miejsce w klasyfikacji ogólnej i regionalnej - Ewa Marosz  nauczycielka przedmiotów zawodowych w TL Tułowice,

3 miejsce w klasyfikacji regionalnej - Justyna Jagieło wychowawczyni w Internacie ZS Tułowice.

W klasie A wzięło udział  8 solistów.

NAJLEPSZE ZESPOŁY W POSZCZEGÓLNYCH KLASACH:

W klasie A- ZSM Waltornia  z Nadleśnictwa Zawadzkie.

W klasie B - ZSM SILVARUM  TL Tułowice.

W klasie MES - ZSM Waltornia

W klasie MB - ZSM TL Brynek

W klasie G - ZSM TL Brynek

Zespół sygnalistów myśliwskich SILVARUM zajął pierwsze miejsce w klasie B. Skład zespołu: E. Marosz, J. Jagieło, W. Śmiechowski, Z. Wilińska,N. Skrzyniarz, A. Mituta, T. Nycz.

Uczniowie TL Tułowice, którzy wzięli udział w występie solowym to:

Kl. C – Kacper Jędrasiak, Tomasz Nycz, Aleksandra Mituta.

Kl. B – Natalia Skrzyniarz, Zuzanna Wilińska.

Kl. A - Dawid Lesiak.

zespol

kliknij zdjęcie - galeria

POZALEKCYJNE ZAJĘCIA SYGNALISTYKI MYŚLIWSKIEJ W ZESPOLE SZKÓŁ W TUŁOWICACH W ROKU SZKOLNYM 2016/2017

Nauka gry na rogach myśliwskich w minionym roku szkolnym utrzymywała się na średnim poziomie. Z początkiem roku szkolnego 2016/2017 we wrześniu zgłosiło się do nauki gry na rogu 14-stu uczniów z klasy pierwszej technikum i wydawało się, że będzie można złożyć jednolity większy zespół. Nic mylnego ponieważ w ciągu roku szkolnego z tej czternastki pozostało trzech średnio grających trębaczy, pozostali systematycznie rezygnowali z zajęć gry na rogach, tłumacząc się że mają dużo zajęć przedmiotowych w tym sprawdziany i nie mają czasu na grę na rogach. Podobne problemy przedstawiali uczniowie z klasy drugiej i trzeciej, którzy opanowali kunszt gry w klasie „C” i „B” oraz niektóre utwory muzyki myśliwskiej.

Z pośród tej grupy sygnalistów myśliwskich udało się skorzystać z ich umiejętności do przedsięwzięć promocyjnych szkoły oraz udziału zespołu w oprawie muzyką myśliwską uroczystości szkolnych. Zespół uczniowski „SILVARUM” wziął udział jedynie w XXII Opolskim Konkursie Sygnalistów Myśliwskich 20-21.05.2017 r. zajmując II miejsce w klasie C (258 pkt.) w składzie Dawid Lesiak, Tomasz Nycz, Bartłomiej Luberda, Paweł Królewicz, Paweł Przyklenk. Ponadto zespół w składzie Lesiak, Luberda, Królewicz występował podczas zawodów pilarzy w Czechach. Zespół Sygnalistów Myśliwskich „HESPERUS” wystąpił w XII Kaczawskim Konkursie Sygnalistów Myśliwskich zajmując IV miejsce w klasie „B” (257 pkt.) oraz w XXII Opolskim Konkursie Sygnalistów Myśliwskich zajmując III miejsce (272 pkt.). Ponadto zespół HESPERUS wziął udział w XX Śląski Konkurs Sygnalistów Myśliwskich "O Róg Księcia Pszczyńskiego" dnia 20.08.2016 r występując zespołowo i solo. Na uwagę zasługuję występ solowy w klasie „B” Ewy Bernard i zajęcie 3 miejsca na 29 startujących w tej klasie.

W skład zespołu „HESPERUS” wchodzi kadra nauczycielska w składzie Ewa Bernard, Justyna Jagieło, Paweł Zmorawski (były nauczyciel TL Tułowice).

W minionym roku szkolnym brak było chętnych uczniów, którzy zaangażowani byli do ćwiczenia gry na rogach.

W dalszym ciągu utrzymywana jest współpraca w zakresie kultury łowieckiej z Polskim Związkiem Łowieckim, Tułowickim Ośrodkiem Kultury dzięki czemu organizując XXII Opolski Konkurs Sygnalistów Myśliwskich otrzymaliśmy znaczne wsparcie finansowe z ZO PZŁ w Opolu oraz z TOK.

W nowym roku szkolnym 2017/2018 zrobimy wszystko aby zespół „SILVARUM” mógł występować w konkursach nie tylko regionalnych ale również ogólnopolskich.

zapraszamy do galerii zdjęć

Biblioteka

Erasmus +

e-Dziennik

Rekrutacja

Plan lekcji

BIP

Copyright © 2015 by Zespół Szkół w Tułowicach Rights Reserved.

Klauzula informacyjna